Andrea Chludilová

Přejete si pomoci svému malému čtenáři s tím, aby se mu nepletla písmenka a neustále ztrácíte čas hledáním vhodných pomůcek na internetu?

Přejete si mít ucelenou pomůcku pro delší období, která je pro děti přitažlivá, zábavná a především vytvořena dětem s potížemi ve čtení přímo na míru? Takovou, na kterou se děti budou těšit?

Přejete si pomůcku, kterou vytvořil speciální pedagog dětem na míru a která už pomáhá dětem doma i ve školách v celé republice?

Tohoto skvělého zábavného pomocníka máte přímo tady!

Rodiče i učitelé dětí s potížemi ve čtení mají často problém zorientovat se ve speciálně pedagogických materiálech, kterých je na trhu stále málo. Potřeby dětí jsou individuální a ne pro každého jsou určeny obecné materiály. Tento soubor byl vytvořen v roce 2023 přímo na míru pro chlapce, kterému „se pletou“ písmenka při čtení, způsobuje mu to velkou námahu a zaměňuje především písmena b, d, p. Pracuji s ním i s dalšími dětmi s dyslektickými obtížemi ve své soukromé praxi, materiály jim tvořím na míru přesně podle toho, co jim může pomoci.

Tento materiál, který slouží k podpoře zrakového vnímání a má kromě úvodní stránky dalších 35 stran určených ke kopírování a opakovanému používání, není určen pouze pro děti s dyslektickými potížemi, ale také pro všechny malé čtenáře v prvním až třetím ročníku ZŠ.

Vždy jsem si přála mít ucelený dlouhodobý materiál, se kterým můžu pracovat opakovaně.

Takový jsem ale na trhu nenacházela. Proto jsem vytvořila vlastní soubor. Svoje vlastní materiály jsem si tvořila již dlouho. Zabírá to ale spoustu času, a proto jsem vytvořila pomůcku, která je použitelná dlouhodobě, obsahuje pracovní listy, čtenářské texty, cvičení, hry i pomůcky k zavěšení na tabuli nebo na stěnu a které v elektronické podobě vždycky najdu a budu používat znovu s dalšími dětmi.

Co nákupem tohoto souboru získáte?

Pomůcky na stěnu

Pracovní listy

Texty ke čtení

…a spoustu dalších promyšlených materiálů.

Například záložky s nápovědou k písmenkům b, d, p, spojovačky, bludiště, doplňovačky, přiřazovačky, kartičky se slabikami, kolíčkovací hru k určování prvních slabik ve slovech a další zábavné listy.

Každé z písmenek B, D, P má v souboru svoji vlastní barvu, kterou si dítě zapamatuje a která mu pak při čtení pomáhá určit správné písmenko. Jednoduše ji bude mít v hlavičce s písmenkem spojenou. Tato jedinečná barva je používána i v textech. Někdy je stejný text napsán na jedné straně běžnou barvou a na další straně s barvami písmenek B, D, P. Důvod je ten, že v počáteční fázi nácviku je vhodné používat barevnou variantu, v další fázi pak trénovat s černobílou variantou. To všechno podle individuálních potřeb dítěte.

V čem vám soubor pomůže

Jakou cenu má Táďovo čtenářské dobrodružství?

Tento skvělý pomocník ve formátu PDF, který budete s dětmi používat opakovaně, můžete si ho stále dokola tisknout a laminovat, a pak do něj i psát, stojí 140,- Kč. Multilicence pro školy a další organizace pak stojí 289 Kč.

Objednejte tento jedinečný soubor HNED TEĎ!

Napadají vás nějaké otázky? Máte pochybnosti, obavy? Potřebujete si cokoli upřesnit?

Bez obav se na mě obraťte na e-mailu: dipot.edu@gmail.com.